Moje péče o pleť odjakživa spočívá v tom, že si pravidelně ráno a večer umyju ksicht čistou vodou. Během dne se myju nepravidelně a nahodile, podle toho jak se kde zmastím a jak kde je k dispozici voda. Ráno se také obvykle trochu nalíčím, abych nebudila veřejné pohoršení. Večer tyhle šedousy setřu vlhčeným ubrouskem. Jasně že vím, že o pleť se má pečovat, mazat denním krémem, nočním krémem, očním krémem, půlnočním krémem, regeneračním krémem, degeneračním krémem, ale já toho nejsem schopná. Tak jako nejsem schopná zalít totálně suchou kytku. Taky proto nemám doma žádný kytky a v práci mám Terezu. Zbavit se pleti nebo si pořídit Terezu domů, aby mě mazala, se mi zatím nepovedlo zrealizovat. A teď si představte, že takový kosmetický buran jako já, vyhraje v soutěži Žena a život poukaz na služby kliniky estetické medicíny.

Nechtělo se mi tam, opravdu se mi tam nechtělo, ale přece nevyhodím 10000 korun. Za takový prachy by mi mohli zmenšit aspoň jedno ucho, no ne? Tak jsem šla. Na klinice je všechno bílé a růžové. Bílorůžová recepce, bílorůžové recepční, růžové propisky v bílém kelímku… No víte, jaký já jsem romantik, málem mě to povalilo. V černém otřásňovaném oděvu jsem zapadla do bílorůžové čekárny, kde seděly dvě nádherné ženy. Chvilku jsem se kochala představou, že z té kliniky vypadnu také tak maximálně krásná, než jsem z hovoru dam pochopila, že jsou před zákrokem! Aha, to bych musela být krásná už předtím, tak nic…

Paní doktorka byla nesmírně, ale nesmírně milá. Všechny moje nedokonalosti typu šedé vlasy, strabismus, hypermetropii, hyperuši a hyperprdel… zhodnotila jako genetické, tudíž rychlým a levným zákrokem neodstranitelné (by mě zajímalo, který z mých předků měl zadek). Malé zákroky řešící povislá víčka, pytle pod očima, vrásky apod. mi nepomohou, protože nemám povislá víčka, pytle pod očima, vrásky apod. Nakonec mi tedy zdiagnostikovala alespoň suchou pleť a doporučila mi pít více vody. Doporučení dodržuju, dávám si víc kostek ledu do vodky.

Z kliniky jsem vypadla naprosto stejně příšerná jako předtím, ale s objednacím termínem na hydrataci pleti. Tak uvidíme, jak to zabere. Vodka je stejně lepší bez ledu.